Nová dimenze v ovládání elektroinstalace


Systém inteligentní elektroinstalace iNELS řídí provoz domu od regulace vytápění a klimatizace, ovládání osvětlení, rolet a jiných spotřebičů až po zabezpečení domu a ochranu Vašeho majetku. Pro ještě větší komfort a pohodlí byl tento systém rozšířen o multimediální nástavbu, která vdechne do Vašeho domu život.

Ovládání domu nikdy nebylo snazší! iNELS nově obsahuje filmový, hudební, televizní a fotografický archiv, a také elegantní, moderně propracovanou vizualizaci a pohodlnou správu všech technologických součástí domu. Je založený na centralizované architektuře; srdcem celého systému je server s vestavěným firewallem, DHCP serverem a operačním systémem Linux, který společně s redundantním diskovým polem zajišťuje jeho vysokou stabilitu a bezproblémový provoz

Dům pod kontrolou
Díky elegantnímu zobrazení na TV obrazovce získáte přehled o uložených filmech, hudebních nahrávkách, vytápění, osvětlení, zabezpečení domu. Instalace může obsahovat až osm různých plánů podlaží (jednotlivá patra či části domu). Na plánku podlaží jsou vidět stavy ovládaných zařízení v jednotlivých pokojích. Na samostatných plánech jsou zobrazeny informace i o přehrávaných médiích. Zařízení na plánech lze sdružovat a jedním stiskem tlačítka tak můžete například rozsvítit celý dům.

Jeden ovladač na vše
Namísto několika ovladačů (pro klimatizaci, televizi, zesilovač atd.) získáte jednoduché a jednotné ovládání domu z jakékoliv místnosti. Pouhým pohybem ruky si nastavíte TV, rádio, satelit, hudbu, stahování rolet a mnohé další z pohodlí křesla v obývacím pokoji. Stav zařízení v domě může být vizualizován např. na televizní obrazovce.
Gyroskopický ovladač ale není jediná možnost, jak systém ovládat. K řízení domu můžete využít elegantní hlasové jednotky Sophy, nebo např. dotykové obrazovky touch-screen zabudované ve stěně a ovládat je přímo dotykem. Vracíte se z cesty a těšíte se na teplo domova? Pošlete smsku a zatopte si ještě dřív, než přijedete.

Zdroj:

http://stavebniserver.com/clanky/detail/inels_8211_nova_dimenze_v_ovladani_elektroinstalace-1038/

28/01/12