Přírodní materiály v elektroinstalaci


Seznamte se s 4 přírodními odstíny spínačů a zásuvek (přírodní buk, olše, třešeň a mahagon) od firmy ABB.

Dřevo je materiál, který provází lidstvo od nepaměti. Je hezké, příjemné, snadno se opracovává a hodí se k nejrůznějším účelům. Používá se i v oblasti pro člověka zcela zásadní, v oblasti bydlení. Ať již pro výrobu nábytku nebo různých doplňků, vždy svým charakterem dovede pozvednout interiér a navodit tak příjemnou atmosféru.

Použití dřeva v bydlení může být jak symbolem luxusu a důrazu na kvalitu, tak i vyjádřením vztahu k přírodě a přírodním materiálům. Tento trend se plně uplatňuje i ve vybavení interiérů, které tvoří mnoho součástí včetně spínačů a zásuvek.


Právě pro souznění přírodního trendu s technikou uvedla společnost ABB na trh designovou řadu Time® Arbo s dřevěnými rámečky.

Rámečky Time® Arbo mají jednoduchý tvar, který dává vyniknout barvě a kresbě dřeva, a jsou vyráběny až 4-násobné pro vodorovnou montáž a až 3-násobné pro svislou montáž.

V nabídce jsou čtyři odstíny – přírodní buk, olše, třešeň a mahagon, přičemž povrchová úprava dřeva umožňuje bezpečné používání v elektroinstalace s ohledem na normy o hořlavosti. Rámečky se kombinují s kryty v metalických barvách – starostříbrné, titanové a antracitové. Tato volba není náhodná. Barva spínačů a zásuvek se převážně ladí zejména s barvou zárubní, dveřního kování, spotřebičů v kuchyni apod.

Dále viz.: http://www.bydleni.cz/clanek/Prirodni-materialy-v-elektroinstalaci

26/09/09